joi, 4 iunie 2026

Rămas bun, grădinița mea iubita!

 

Astăzi, 04.06.2026, copiii de la  Grupa Mare A "Prietenii culorilor”, pregătiți de doamnele educatoare, Sidonia Istocescu și Roxana Buiculescu și-au luat zborul spre o nouă etapă a vieții.
Cu emoție, zâmbete și multe amintiri frumoase, copiii de la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Drăgașani, au spus „La revedere, dragă grădiniță !” locului unde au crescut, au învățat, s-au jucat și au legat primele prietenii.
Copiilor le dorim drum bun spre școală, curaj, succes și multe realizări!
Să păstreze mereu în suflet anii frumoși ai copilăriei și clipele petrecute împreună, în grupa noastră dragă!
 
Inspector de specialitate,
Cristina Prunel-Bărbulescu 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 












miercuri, 3 iunie 2026

Adio, grădiniță dragă!

 

Grupa Mare D - Spectacol de emoție și culoare! 
Copiii, pregătiți de doamnele educatoare, Camelia Minune și Adriana Oprișor, de la Grădinița cu Program Prelungit, Nr1 Drăgășani, au susținut în fața părinților și bunicilor, ultima serbare și și-au luat rămas bun de la colegi și educatoare, astăzi, 3 iunie 2026.
Adio, grădiniță dragă! O să ne fie dor de timpul frumos petrecut aici!
 
Inspector de specialitate,
Cristina Prunel-Bărbulescu